Kontakt

Generella

Email: info@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 033-4354801

Receptionen

Öppettider

Måndag – Fredag
11:00-13:00


Postadress: Studentkåren i Borås, c/o Högskolan i Borås, 501 90 Borås

Besöksadress: Akademiplatsen 1, 503 32 Borås

Kansliet

Styrelsen

Ordförande

Ebba Britmer

Email: ebba.britmer@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 070-5141578

Vice Ordförande med introduktionsansvar

Betty (Ebba) Nydahl

Email: betty.nydahl@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 070-5141579

Vice Ordförande med utbildningsansvar

Alice Hultqvist 

Email: alice.hultqvist@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 070-5141544

Bild av studiesocialt ansvarig

Studiesocialt Ansvarig 

Filippa Westerlund

Email: filippa.westerlund@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 070-5141579

Photo of Office manager

Kanslichef

Sebastian Spogardh

Email: sebastian.spogardh@studentkareniboras.se

Telefonnummer: 070-6141572

Sektionerna

Novitas

Email: novitas@studentkareniboras.se
Rum: T402

Humanitas

Email: humanitas@studentkareniboras.se
Rum: E630

Scientias

Email: scientias@studentkareniboras.se
Rum: C517